SBS

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SBS

Ismerjük meg egymást, stb.


    Egyéb ételek

    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty Burgonyasaláta virslivel és újhagymával

    Témanyitás  Vendég Pént. Feb. 26, 2010 4:53 pm

    Burgonyasaláta virslivel és újhagymával farao

    Hozzávalók 4 személyre: 50 dkg főtt burgonya, 2 pár virsli, 2 csomó újhagyma, 1 dl majonéz, 1 kávéskanál cukor, 1 citrom, só ízlés szerint.
    A főtt burgonyát és a virslit kockára vágjuk. Leöntjük a cukorral, citromlével és majonézzel összekevert, apróra vágott hagymával. bounce Very Happy
    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty Kínai szezámmagos csirke recept

    Témanyitás  Vendég Szer. Márc. 17, 2010 1:02 pm

    Kínai szezámmagos csirke recept farao

    előkészület: 10 perc
    sütés: 40 perc

    hozzávalók 4 főre
    Bundához:

    6 ek liszt
    3 ek étkezési keményítő
    1 ek olaj
    1 tojás
    1 egész csirkemell
    csipet só
    pici víz
    1,5 kk sütőpor
    Mázhoz:

    ketchup
    chili (erős pista) affraid Embarassed
    méz
    3-4 ek szezámmag


    Amikor a húskockát beletesszük az olajba, figyeljünk, hogy a bunda teljesen befedje.

    elkészítés
    A húst felkockázzuk.
    Egy tálba beletesszük a hozzávalókat (liszt, keményítő, só, tojás, olaj, sütőpor, víz), és sűrű masszát készítünk. Beleforgatjuk a husit.
    Elkészítjük a mázat.
    A húst bő, forró olajban aranybarnára sütjük.
    Ahogy kivesszük az elkészült húst, rögtön beletesszük a mázba, majd tálra tesszük. sunny
    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty Rakott kelbimbó. Aszalt szilva

    Témanyitás  Vendég Szer. Ápr. 14, 2010 1:51 pm

    Rakott kelbimbó. Aszalt szilva farao

    A gusztusos külső mögött ínycsiklandozó zöldséges étel rejtőzik, ami a kelbimbót visszautasítókat egy alternatív zöldséggel való helyettesítésre is feljogosítja

    Hozzávalók
    150g kelbimbó (vagy brokkoli vagy karfiol)
    25g zsemlemorzsa
    5g vaj
    ½ tojás
    25ml joghurt
    25g reszelt Óvári sajt
    Reszelt szerecsendió
    20g aszalt szilva (beáztatva)
    Szükséges eszközök

    Elkészítés
    1) A kelbimbók esetlegesen elfásodott vagy megsárgult részeit vágja le, majd forrásban lévő sós vízben főzze puhára
    2) A lecsöpögtetett kelbimbót forgassa meg zsemlemorzsában, majd burítsa bele egy tűzálló tálba
    3) Verje e tojást habosra, majd adja hozzá a joghurtot, reszelt szerecsendiót és a reszelt sajtot
    4) Igazítsa a masszát a kelbimbóra, majd forró sütőben süsse addig, míg meg nem pirul a teteje

    Átlagos tápértékadatok (100g-ban):
    Kalória - 376
    Zsír - 10 g

    Előkészítési idő - 5 perc

    Főzési idő - 30 perc

    adag - 1
    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty Töltött tojás recept

    Témanyitás  Vendég Pént. Ápr. 16, 2010 10:28 am

    Töltött tojás recept farao


    előkészület: 15 perc Suspect
    hozzávalók 4 főre
    8 főtt tojás
    20 dkg natúr krémsajt ( egy kicsi maradjon a díszítéshez)

    őrölt bors
    1 kk mustár
    4 közepes paradicsom


    Ezt az előételt egy régebbi Príma Konyha Magazinban találtam. Olyan alkalomra tartogattam, amikor a vendégek között gyerkőc is van. Nagy sikert aratott: a felnőttek inkább az ízét, a gyerekek pedig a formáját dícsérték.

    elkészítés
    A főtt tojások aljából egy vékonyabb, a tetejéből egy vastagabb lapot levágunk. Ahonnan a vastagabbat vágtuk, onnan kiszedjük a tojássárgáját.
    A tojássárgákat összekeverjük a krémsajttal, a fűszerekkel és a mustárral. Visszatöltjük a tojásba.
    A paradicsomokat félbevágjuk, belsejüket kikaparjuk és a tojásokra borítjuk.
    A tetejét a megmaradt krémsajttal díszítjük.
    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty Zsemlében sült sonkás tojás

    Témanyitás  Vendég Kedd Május 04, 2010 12:06 pm

    Zsemlében sült sonkás tojás farao

    Hozzávalók: zsemle, tojás, sonka, sajt, lilahagyma bounce

    Elkészítés:
    A zsemlék tetejét levágtam, kiszedtem belőle a belsejét, és beleraktam egy kivajazott tepsibe. A zsemlékbe belefektettem a sonkát, rászórtam az apróra vágott lila hagymát, a kis darabba vágott sajtot és ráütöttem a tojást. Most egy kevés erős paprikával is ízesítettem.
    A sütőben addig sütjük amíg fehérje ki nem fehéredik.
    A legjobb, ha mini grill sütőben készítjük ( ami fűtőszálas ), mert csak a pírítás a cél és nem a sütés.
    Ha nem szeretnétek, hogy egy kicsit is lágy maradjon a sárgája, akkor miután kivettétek a zsemléket a sütőből tegyétek őket pár másodpercre a mikróba ( kb. 20 másodpercre )
    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty Re: Egyéb ételek

    Témanyitás  Vendég Szer. Május 05, 2010 12:53 pm

    Kovászos uborka (Sváb) recept: farao

    Végy 1 nagy uborkás üveget! alien
    Alulra pakolj bele 1 csokor kaprot. Erre 1 sor karikára vágott nyers burgonyát. /Nem tévedés, nem kenyeret! Én öreg krumplit spájzolok be
    erre a célra. A lé sose penészesedik meg, áttetszően tiszta marad és behűtve a legfinomabb nyári üdítő ital./ Erre pakolom a megmosott, fel
    hasított uborkát.

    Tetejére szintén karikára vágott nyers ,öreg krumplit rakosgatok
    .Legfelülre jön még 1 csokor kemény szárú kapor,amely alkalmas arra is, hogy leszorítsa az egész rakományt. Végül leöntöm langyos, sós vízzel /ahány liter víz, annyi evőkanál só/, kistányérral letakarom, 3 nap múlva csudát tálalhat a családjának.

    Én egy esztergomi, Ferences atyától tudom a receptet. Ha egyszer kipróbálják, nem bánják meg.

    Jó étvágyat !
    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty SAJT házilag

    Témanyitás  Vendég Szer. Júl. 21, 2010 1:26 pm

    SAJT házilag. farao

    (Isteni finom, ilyet üzletbe megvásárolni NEM lehet!) bounce

    1L tej (bármilyen 1,5, 2,8 vagy 3,6%-os) 0,5 kg túró, felforraljuk, leszűrjük,( tésztaszűrőn ) csöpögtetjük.
    Összekeverjük 6dkg olvasztott vajjal, 1 tojással, 1 teás kanál szódabikarbónával. Lassú tűzön 10 perc alatt kevergetve összefőzzük. Műanyag dobozban hagyjuk hűlni. Minél tovább áll annál keményebb, sőt már másnap reszelhető állagú lesz. Fűszerezhetjük köménnyel, fokhagymával, snidlinggel, zöldfűszerekkel.
    Ha egyszer ezt megkóstolod...soha nem fogsz boltból sajtot, vagyis sajtnak nevezett dolgot vásárolni.

    Jó kísérletezést.
    avatar
    Vendég
    Vendég


    Egyéb ételek Empty szörp receptek fricics-től kaptam!

    Témanyitás  Vendég Hétf. Aug. 09, 2010 4:40 pm

    fricics-től kaptam!

    Rózsa szörp javascript:emoticonp('farao')

    hozzávalók:1 kosárka rózsafej,a rózsavagdalék kilójához 75 dkg cukor, meggylé vagy ételszinező

    a rózsa szirmait óvatosan szétfeszítjük, ügyelve, nehogy bogár maradjon közte.
    porcelán edénybe téve leforrázzuk, majd levétől kinyomkodjuk, apróra összevágjuk, és megmérjük.
    sűrű szirupot főzünk a cukorból (1:1 arányban legyen a vízzel) beletesszük az összevagdalt rózsaszirmokat, és 15 percig főzzük. ételfestékkel vagy meggylével színezzük. átszürjük üvegbe töltjük és hidegen lekötve, száraz, szellős helyen tartjuk fogyasztásig

    Hófehérke
    javascript:emoticonp('albino')
    hozzávalók:
    1 liter fehér bor, 5 dl tejszín, 50 dkg porcukor, 1 citrom héja reszelve

    összekeverjük a hozzávalókat és egy órára jégbe hűtjük. tálalás előtt habverővel habosra verjük és pezsgőspohárban kínáljuk
    farao

    Ajánlott tartalom


    Egyéb ételek Empty Re: Egyéb ételek

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Május 11, 2024 10:33 pm